26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Jedziemy do Będzina

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Jedziemy do Będzina!!!

Dnia 20 grudnia 2015r. (w niedzielę) odbył się Koncert Galowy w sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu, który zakończył XXII Radomskie Spotkania                      z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem „W hołdzie Ks. Bp. Janowi Chrapkowi”. Podczas koncertu zaprezentowało się 14 wykonawców, wybranych podczas wcześniejszych eliminacji konkursowych. Wśród nich znalazł się nasz zespół szkolny wokalno – instrumentalny „ZST- Band” pod opieką Pani Wioletty Wojciechowskiej–Jaraszek, w skład którego wchodzą: Mikołaj Faliszewski (gitara prowadząca), Kamil Matysek (gitara rytmiczna), Krystian Krupa (gitara basowa), Mikołaj Przepiórka (perkusja), Bartłomiej Romanowski (puzon), Daniel Jagiełło (klawisze) oraz Eliza Moerke (wokal). Jako pierwszy zaprezentował się zespół z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu z kolędą „Gore gwiazda Jezusowi”. Po wszystkich występach nastąpiła narada jury. Obrady umiliła Halina Kunicka wraz z towarzyszącym na fortepianie Czesławem Majewskim (aranżerem, kompozytorem, znanym z „Kabaretu Olgi Lipińskiej” oraz z programu „Śpiewające fortepiany”). Halina Kunicka zaprezentowała kolędy uzupełnione poezją księdza Jana Twardowskiego. Po tym nastąpiło ogłoszenie 9 nominacji do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, który odbędzie się w dniach 14 -17 stycznia 2015r. w Będzinie. W kategorii zespoły bilet do Będzina jako pierwszy otrzymał nasz zespół „ZST – Band”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Będzinie!!

Skip to content