26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Szkolenie w pracowni CNC

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 8-9 października br., w nowo otworzonej pracowni CNC, miało miejsce szkolenie personelu naszej szkoły z zakresu eksploatacji zakupionej dla szkoły nowoczesnej szkoleniowej frezarki CNC.

Szkolenie przeprowadził Robert Nagraba – przedstawiciel firmy HEIDENHAIN GmbH.

Nauczyciele uczestniczący: Fabian Stankowski, Łukasz Gierek.

W czasie szkolenia zostaliśmy zapoznani z zasadami bezpiecznej eksploatacji frezarki, podstawowymi technikami programowania sterowania HEIDENHAIN a także pracy z sondami pomiarowymi – narzędziowej i przedmiotowej.

Nasza frezarka jest miniaturową wersją frezarki przemysłowej,  wyposażona jest w najpopularniejsze na rynku sterowanie firmy HEIDENHAIN. Nasi uczniowie mają teraz szansę na nabycie niezwykle cenionych wśród pracodawców umiejętności pracy na takiej obrabiarce. Zawód operator / programista obrabiarek CNC jest aktualnie niezwykle pożądany na rynku pracy w Polsce i za granicami.

W ten sposób zwiększają się możliwości kształcenia naszych uczniów w kierunku programowania i obsługi nowoczesnych obrabiarek CNC.

Ponadto, pan Robert zaprezentował nam ofertę współczesnych pomocy edukacyjnych firmy HEIDENHAIN, które dzięki determinacji Pani Dyrektor będziemy starać się sukcesywnie wdrażać do naszego programu nauczania.  Zapraszamy zainteresowanych uczniów do kontaktu z ww. nauczycielami i na hasło „Programming Station” czekają na Was niespodzianki od pana Roberta.

Galeria zdjęć

Skip to content