26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

I miejsce w konkursie „Cyberprzemoc i uzależnienia” dla uczniów ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Klasa 3A zdobywcą I miejsca w konkursie filmowym „Cyberprzemoc i uzależnienia” zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Radomiu

 

15  października  klasa 3A wzięła udział w uroczystym Finale Konkursu  „Cyberprzemoc i uzależnienia”, który miał miejsce w radomskim Multikinie. Na uroczystości obecny był między innymi pan  Radosław Witkowski- Prezydent Miasta Radomia, pan Karol Szwalbe-Komendant Miejski Policji w Radomiu,  pan Zbigniew Rybka- dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu oraz przedstawiciele lokalnych mediów.  Na ręce pani Bernadety Kudas- Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu  złożone zostały podziękowania oraz nagroda dla zwycięskiej szkoły.  Upominki oraz dyplomy otrzymali uczniowie klasy 3A odgrywający główne role w filmie: Daria Skrok, Łukasz Rus i Patryk Rokiciński, a także nauczyciele realizujący projekt, czyli pani Agnieszka Owczarek oraz pan Łukasz Gierek.   Po wręczeniu nagród odbyły się projekcje zwycięskich filmów konkursowych.

Konkurs „Cyberprzemoc i uzależnienia” został zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia oraz Starosty Radomskiego. Patronat medialny objęła TV Dami.  Głównym celem konkursu było wyłonienie najbardziej oryginalnego, nowatorskiego filmu będącego lekcją profilaktyczno-edukacyjną widzianą oczami młodego pokolenia.  Tematy filmów miały dotyczyć  zagrożeń wynikających ze stosowania przemocy poprzez np. prześladowanie, zastraszanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu; z czynności nadużywania jakiejś substancji, z gier hazardowych itp.  Klasa 3A pod opieką pani Agnieszki Owczarek i pana Łukasza Gierka stworzyła film pt. „Pomyłka” poświęcony tematyce uzależnień od różnych substancji.

Po finale konkursu wyniki wraz ze zwycięskimi filmami zostaną opublikowane na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz partnerów konkursu.

Film konkursowy

Galeria z wręczenia nagród

 

Skip to content