26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Turniej szachowy w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 16.04.2015 r. w świetlicy naszej szkoły odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych. Pojęcie „refleks szachisty” zmieniło swoje znaczenie, ponieważ zamiast powolności, ociężałości i gapowatości uczestnicy musieli wykazać się dużą szybkością w podejmowaniu decyzji, wyobraźnią, umiejętnością przewidywania i działania pod presją czasu. W zawodach wzięło udział 22 uczestników – uczniów naszej szkoły, rywalizując ze sobą w 5 rundach w systemie argentyńskim. Każdy zawodnik  rozegrał 5 partii mając na każdą z nich do 10 minut czasu. Dzięki uprzejmości Radomskiego Towarzystwa Sportowego Gambit podczas turnieju skorzystano z profesjonalnych plansz, bierek oraz zegarów do gry w szachy. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał Paweł Piętocha – mistrz Polski z 2009 roku w szachach błyskawicznych do lat 18, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, mistrz województwa, gracz z ponad 17-letnim stażem  w grze w szachy, którego talent pedagogiczny mieli okazję poznać uczestnicy zajęć w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5 w Radomiu oraz uczniowie kilku szkół podstawowych.

Puchar, dyplom i nagrodę książkową za I miejsce odebrał Kacper Kleczaj z klasy 1T.  II miejsce przypadło Mirosławowi Wesołowskiemu z klasy 4S a na III miejscu uplasował się Adrian Tomala (również dyplomy i nagrody książkowe). Uczniowie ci będą mogli wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Jacka Żemantowskiego o Puchar Prezesa Polskiego Związku Szachowego, który odbędzie się w dniu 31.05.2015 w Radomiu.

Uczestnicy turnieju podkreślali wspaniałą atmosferę podczas rozegranego turnieju i wyrazili gotowość wzięcia udziału w kolejnych edycjach rozgrywek szachowych, jakie miejmy nadzieję odbędą się jeszcze w Zespole Szkół Technicznych, ponieważ szachy – jedna z najstarszych gier na świecie, nazywana przez wielu grą królewską cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu osób również w naszej szkole.

Serdeczne podziękowania za organizację turnieju dla Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych, RTS Gambit, Rady Rodziców, Pawła Piętochy, Krzysztofa Rajkowskiego, Julity Piętochy i Piotra Błońskiego bez których zorganizowanie tych rozgrywek nie byłoby możliwe.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skip to content