26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Kids Athletics „Lekkoatletyka dla Każdego!”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Wolontariat uczniów z Zespołu Szkół Technicznych
Uczniowie klas sportowych IIS i III S aktywnie pomagali przy organizacji Mikołajkowo-Świątecznych zawodach które zorganizowane były w ramach programu Kids Athletics „Lekkoatletyka dla Każdego!”. To międzynarodowy program zajęć lekkoatletycznych dla uczniów szkół podstawowych, o jednolitym systemie szkolenia, który ma zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i przygotować do wyczynowego uprawiania sportu. Radom należy do tych polskich miast, w których program realizowany jest w ramach pilotażu. Inauguracyjne zawody rozegrano w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Wystartowały w nim reprezentacje jedenastu radomskich szkół podstawowych. Zawodnicy mogli liczyć na gorący doping koleżanek i kolegów. Wszystkie miejsca na trybunach miejskiej hali były zajęte!

Młodych zawodników przywitał Radosław Witkowski, Prezydent Miasta Radomia, który sprawował również honorowy patronat nad zawodami. Dał również sygnał do startu pierwszej z konkurencji. Starterami kolejnych byli radomscy lekkoatleci, medaliści mistrzostw Polski i Europy, Grzegorz Krzosek, utytułowany średniodystansowiec, Karolina Kołodziejczyk, radomska płotkarka, Aneta Rydz najbardziej utalentowana zawodniczka w skoku wzwyż oraz Dominik Witczak, młodzieżowy wicemistrz Europy w pchnięciu kulą.

Uczestnicy zmagań, mieli do pokonania trzy sprawnościowe tory przeszkód. Każda z drużyn,
w składzie której było osiemnaścioro zawodniczek i zawodników (z klas I-III) musiała pokonać go bezbłędnie i postarać się przy tym wyprzedzić rywali. Ostatnią z konkurencji był rzut oszczepem. Mimo, że przyznawano punkty, za miejsca w poszczególnych konkurencjach, to nagrodzono wszystkich uczestników. Każda z drużyn otrzymała identycznej wielkości puchar, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe koszulki z logo Kids Athletics „Lekkoatletyka dla Każdego!”. Nagrody otrzymali także wspaniali kibice. W czasie konkursów, mogli wygrać zaproszenia do kina Helios oraz centrum zabaw, Kraina Marzeń. Jacek Faliński, sędzia główny zawodów, przyznał, że uczestnicy walczyli niezwykle ambitnie i prezentowali wyrównany poziom.
Były to pierwsze zawody zorganizowane przez Ośrodek Kids Athletics w Radomiu, jednak jak zapewnia Artur Błasiński, koordynator programu, na pewno nie ostatnie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w zawodach wystartowały szkoły, w których rozpoczęliśmy prowadzenie zajęć – powiedział po imprezie Błasiński. – Cieszy nas również to, że wszyscy dobrze się bawili, bo taka jest idea programu, aby poprzez zabawę promować wśród najmłodszych lekką atletykę. Niebawem powinien być znany termin kolejnych zawodów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału video, oraz do mini galerii zdjęć

https://www.youtube.com/watch?v=Z9bzgNvm7Wg&feature=youtu.be

Skip to content