26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Hour of Code w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach od 8 do 12 grudnia 2014 roku odbył się finał ogólnoświatowej akcji organizowanej przez firmę Microsoft pod hasłem ‘’Hour of Code” – godzina kodowania. Celem akcji było propagowanie programowania wśród uczniów na całym świecie – ukazanie wszystkim, że programowanie nie musi kojarzyć się z trudnym do napisania kodem lecz może być także dobrą zabawą podczas tworzenia gier i aplikacji. W wybranych dniach uczniowie w szkołach na całym świecie jednocześnie tworzyli gry w trakcie trwania godziny lekcyjnej. W zależności od przedziału wiekowego uczniowie poznawali bloki algorytmiczne na platformie Code.org (dla najmłodszych), Kodu Game Lab oraz Touch Develop (dla najstarszych uczniów).

Dnia 10 grudnia do udziału w akcji Microsoft Hour of Code włączyli się także uczniowie Technikum Informatycznego z naszej szkoły. Godzinę kodowania dla zainteresowanych uczniów klas 1-4 zorganizowało dwoje nauczycieli: Michał Czarnecki i Edyta Zielińska. Podczas tej godziny uczniowie zaprojektowali grę „JetPack Jumper” na platformie Microsoft Touch Develop. Dla wszystkich była to doskonała nauka i zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia

Skip to content