Movember w Zespole Szkół Technicznych

Męska część Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu dołącza się do światowej akcji „Movember” propagującej profilaktyczne badania pomagające wykrywać i zapobiegać chorobom, na które narażeni są mężczyźni.

Jej nazwa to zbitka dwóch słów: MOustache – wąsy i noVEMBER – listopad.
Powstała, by przypominać mężczyznom – którzy zbyt rzadko myślą o swoim zdrowiu i nie dbają  o nie w sposób właściwy – o możliwości wykonania badań profilaktycznych pozwalających wykryć m.in. raka prostaty i jąder.

We środę 19.11.2014 na zebraniach rodzice uczniów klas 3 i 4 zostaną szczegółowo poinformowani o całej akcji, oraz zostanie im przedstawiony zakres możliwych badań.
Od 20 do 26 listopada będą przeprowadzone zapisy na badania u wychowawców klas.
W czwartek ​27.11.2014 w godzinach 9-11 na małej sali gimnastycznej zostanie przeprowadzony pobór materiału (krew).
Serdecznie zachęcamy wszystkich nauczycieli, uczniów, rodziców do wzięcia udziału w akcji.  ​