26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Mówią o nas- czyli gra miejska zorganizowana przez nasz Szkolny Ośrodek Kariery w Radiu Plus

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Zespół Szkól Zawodowych im. Hubala w Radomiu wygrał Grę Miejską „Oswajanie rynku pracy”.  Uczestnicy musieli wykonać 12 prac jak Herkules, a wszystko po to, by nauczyć się sztuki szukania pracy.

Rywalizację zorganizował Szkolny Ośrodek Kariery przy Zespole Szkól Technicznych w Radomiu. W grze wzięło udział 5 zespołów liczących po 5 osób.  Nie był to typowy kurs, polegający tylko na pisaniu CV, wyszukiwaniu ofert pracy. Uczestnicy wspinali się po ściance, by na szczycie znaleźć raport o deficytowych zawodach w regionie. Ćwiczyli na siłowni, aby przekonać się jak wygląda praca trenera personalnego. W kolejnym zadaniu młodzież ma dostrzec błędy w ubiorze kandydatów do pracy. To nie koniec. Uczniowie musieli nagrać rozmowę kwalifikacyjną między sobą, czy przeprowadzić rozmowę o rozwoju kariery wybranych osób. Uczestnicy odwiedzali także WUP i PUP, szukali ofert pracy w Radomiu jak i w miejscowościach oddalonych kilkadziesiąt kilmetrów, nagrywali filmy o tematyce doradczej. Kulminacją była zaś rozmowa kwalifikacyjna, bardzo zbliżona do tej rzeczywistej.

Więcej informacji – a także wywiady klikając w ten link 

A gdyby ktoś chciał się szerzej zainteresować intensywną pracą szkolnego ośrodka kariery zapraszamy do na stronę www oraz do kontaktu z opiekunami SZOK’u

Skip to content