26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień Dziecka – Dzień Sportu

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 9 czerwca z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali rozgrywki sportowe, w których wzięli udział wszyscy przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz nauczyciele. Młodzież rywalizowała w konkurencjach sprawnościowych takich jak: przeciąganie liny, skok wzwyż, bieg na dystansie 100 i 400m, konkurs rzutów osobistych oraz turniej piłki nożnej. Największą popularnością cieszył się turniej piłki nożnej, w którym wzięło udział 23 drużyny. Atrakcją turnieju piłkarskiego był mecz nauczyciele kontra uczniowie. Po pasjonującym pojedynku górą okazali się jednak uczniowie. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Do ćwierćfinałów awansowały drużyny klas 1E,1R i 1S. W związku z awansem 3 drużyn do półfinału mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Najlepszą drużyną turnieju okazali się uczniowie klasy 1R, drugie miejsce zajęła klasa 1E, natomiast trzecie 1S.

W konkurencjach lekkoatletycznych zwyciężali:

Bieg na dystansie 100m: 1 miejsce – Robert Kupis kl. 3S, 2 miejsce – Kamil Perkuszewski – kl. 1S, 3 miejsce -Karol Rus– kl.1R.

Bieg na dystansie 400m: 1 miejsce Gerard Rutkowski – 1S,

Skok wzwyż: 1 miejsce – Kamil Bałażak 1T oraz Natalia Kowalczyk 3S, 3 miejsce – Mateusz Jaworski – 2S

W sali gimnastycznej odbywał się konkurs rzutów osobistych. Poszczególni zawodnicy wykonywali po pięć rzutów. Suma punktów zdobytych przez nich wyłoniła najlepszego zawodnika. Okazał się nim Jakub Bączek z kl.2M, 2 miejsce zajął Patryk Szymaniak z kl. 1T, natomiast 3 medalowe miejsce – Norbert Tkaczyk – 1N.

Ostatnią konkurencją z okazji Dnia Sportu były zmagania szkolnych siłaczy w przeciąganiu liny. W konkurencji tej udział wzięli reprezentanci 8 klas. Po wyrównanych pojedynkach najlepsi okazali się uczniowie klasy 3E, 2 miejsce zajęli uczniowie kl. 3T, natomiast 3 miejsce – 2Z.

Podsumowaniem dnia było wręczenie medali i dyplomów zwycięzcom poszczególnych konkurencji.

Skip to content