X Konferencja Odnawialne Źródła Energii

31 kwietnia 2014 roku dobyła się X jublileuszowa konferencja "Odnawialne Źródła Energii" Zespół Szkół Technicznych był współorganizatorem konferencji. Podczas konferencji delegacja naszych uczniów oraz nauczycieli dbała o logistykę, natomiast nauczyciele Rafał Nowak, Jacek Kozyra oraz Ireneusz Skóra prowadzili warsztaty z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.

Podczas konferencji zostały rozdane nagrody dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych biorących udział w konkursach związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Celem konkursu „Drugie życie odpadów" było propagowanie wiedzy o ochronie środowiska naturalnego, promocji  wiedzy o odpadach, których recykling przyczynia się do oszczędności energii pochodzącej z nieodnawialnych źródeł, co bezpośrednio powoduje zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Prace konkursowe miały za zadanie rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i zdolności manualnych. Warunkiem uczestnictwa było stworzenie przedmiotu użytkowego z wykorzystaniem materiałów uznawanych za odpady – nadanie tym odpadom „drugiego życia". Cały proces powstawania produktu finalnego był udokumentowany zdjęciami oraz opisem słownym.
Końcowe wyniki konkursu:

I miejsce – Arkadiusz Frąk – ZST Radom „Lampka z zawleczek"
II miejsce – Wojciech Sadkowski, Kacper Auguścik, Norbert Luty, Rafał Kazirodek – ZSS Radom „Lampka nocna mechanika samochodowego".
III miejsce – Patrycja Winiarska – V LO Radom „Nowe życie zużytej żarówki".

Wyróżnienia:
Michał Tulo – Zespół Szkół Ponad gimnazjalnych Białobrzegi
Denis Kiljański – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Białobrzegi
Angelika Małek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Białobrzegi
Jakub Fila – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Gdańsk.

Rozstrzygnięto również konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych "Zagrzewamy do Nauki" edycja 2014. Wyniki konkursu:
1 miejsce: Kacper Lutek – Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomiu
2 miejsce: Nadia Miga – Publiczne Gimnazjum Jana Pawła II w Parznicach
3 miejsce: Krzysztof Rugała – Publiczne Gimnazjum nr 8 w Radomiu
Wyróżnienia:
                Angelika Baranowska – Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomiu
                Szymon Smagowski – Publiczne Gimnazjum nr 12 w Radomiu
Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Honorowym gościem konferencji był były premier RP Waldemar Pawlak.

Zapraszamy do obejrzenia galerii