26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Uroczystości 220 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej i bitwy pod Racławicami

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W niedzielę 6.04.2014 szkoła uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w kościele garnizonowym zorganizowanej z okazji 220 rocznicy powstania kościuszkowskiego i bitwy pod Racławicami.. Po eucharystii nastąpił uroczysty przemarsz zebranych pocztów sztandarowych do Parku Kościuszki pod płytę pamiątkową na dalszy ciąg uroczystości. W klimat tamtych wydarzeń wprowadził nas Przemysław Bednarczyk opowiadający o zaangażowaniu mieszkańców Radomia w 1794 roku i pracy na rzecz Kościuszki. Zaprezentowano również scenkę obyczajową i zorganizowano wystrzał 3 salw armatnich dla wyobrażenia sobie broni wykorzystywanej w dobie powstania.

Skip to content