26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Partners in Learning Global Forum Barcelona 2014

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Artur Rudnicki, Tomasz Magnowski i Michał Czarnecki reprezentowali naszą szkołę, region i Polskę na 9 edycji Microsoft in Education Global Forum Barcelona 2014. W forum uczestniczyło ponad tysiąc nauczycieli z 98 krajów z całego świata. Podczas Forum wręczony został Zespołowi Szkół Technicznych cetryfikat Mentor School przyznany na drugą już kadencję. W ramach forum, jako działanie innowacyjne, prezentowana była metodologia związana z Wystawą Interaktywną MÓZG 2014. Niezbędnym do zaprezentowania Wystawy warunkiem było wpisanie się jej w opracowaną przez specjalistów z Microsoftu listę umiejętności 21 wieku. Umiejętnościami tymi są: komunikacja, umiejętność rozwiązywania problemów związanych z życiem codziennym i innowacyjność, współpraca, wykorzystanie technologii w nauczaniu, budowanie wiedzy oraz samoregulacja (samorozwój). W ramach zajęć na Forum nasi reprezentanci poznawali nowe narzędzia związane z nauczaniem przy użyciu ITC, współpracowali w zespołach międzynarodowych i pisali projekty zwiazane z „Celami Milenijnymi” opracowanymi przez UNICEF.

Skip to content