26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wyróżnienie w XIV Turnieju Słowa poświęconym twórczości Juliana Tuwima

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Uczeń klasy 1R – Filip Gront – zdobył wyróżnienie w XIV Turnieju Słowa poświęconym twórczości Juliana Tuwima. Turniej odbył się 13 grudnie 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury "Amfiteatr" przy ulicy Parkowej 1. Zgłoszonych zostało 55 uczestników. Komisja Turniejowa, złożona ze specjalistów w dziedzinie literatury i recytacji, dokonała oceny wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, oryginalna trafność interpretacji, kultura słowa. Sukces Filipa niezwykle cieszy, po pierwsze dlatego, że znalazł się w gronie nagrodzonych występujących w trzech kategoriach turnieju,tj. recytacja , wywiedzione ze słowa, monodram,a po wtóre – jest dopiero w pierwszej klasie, więc mam nadzieję, że bardziej liczące się sukcesy są jeszcze przed nim.

Skip to content