26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Po konferencji

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 22-24 listopada 2013 roku odbyła się IX konferencja informatyczna w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Jak co roku wzbudziła duże zainteresowanie wśród środowisk edukacyjnych oraz przemysłowych i administracyjnych. Tradycyjnie udało się połączyć wspólne interesy dostawców usług z sektora IT z zapotrzebowaniem na nowe technologie odbiorców i użytkowników.
W roku 2013 mieliśmy okazję spotkać się z następującymi firmami (w kolejności alfabetycznej):
1. ACO Solution
2. Action
3. Agraf
4. Apple
5. Asus
6. BZ WBK o/Radom
7. CKD Edukacja
8. Dell
9. Edu Style
10. EGIS Media
11. Epson
12. Esri
13. Hawlett Packard
14. Helion
15. Intel
16. Konsorcjum FEN
17. Librus
18. Megamatma
19. MERU
20. Microsoft
21. Multi Edukacja
22. NComputing
23. Nowoczesna Klasa
24. OEDP
25. OFEK
26. On-line education
27. Pro Data
28. Samsung
29. Simple AV
30. Sony
31. Super Belfrzy
32. Technet
33. ViDiS
34. Vulcan
35. Wacom
36. Young Digital Planet
Dzięki nim mogliśmy uczestniczyć w 72 sesjach warsztatowych oraz szeregu wykładów. Ponadto firmy udostępniały przez cały czas trwania konferencji swoje stoiska, gdzie prezentowały swoje najnowsze produkty. Po warsztatach można było wymienić swoje spostrzeżenia na temat zaprezentowanych produktów.
W roku 2013 zgromadziliśmy rekordową liczbę zainteresowanych uczestników – 230. Ze względów technicznych nie pomieściliśmy więcej osób mimo, że zainteresowanie było zdecydowanie większe. Niestety warunki nie pozwoliły na przyjęcie większej liczby uczestników. Być może uda się to zmienić w przyszłym roku. Uwzględniając w statystykach wykładowców oraz przedstawicieli firm daje nam to w sumie pokaźną liczbę ponad 350 osób biorących czynny udział w konferencji. Nie sposób tu również zapomnieć o naszej młodzieży, która dzielnie wspierała nas pomocą.
Dla potrzeb zajęć wykładowych i warsztatowych przygotowaliśmy 12 sal wyposażonych w stanowiska komputerowe oraz dużą salę wykładową. Nie małym zainteresowaniem cieszyły się imprezy towarzyszące naszej konferencji. Znaczna ilość osób obejrzała wystawę MÓZG przygotowaną przez uczniów naszej szkoły oraz pokazy zajęć Wychowania Fizycznego z użyciem najnowszych technologii firmy Microsoft (XBox).
22go listopada 2013 (piątek) w godzinach przedpołudniowych odbyły się w naszej szkole pokazy wykorzystania najnowszych technologii. Przedstawicie wybranych szkół radomskich demonstrowali jak w praktyce korzystają z dostępnych narzędzi (software i hardware) podczas swoich zajęć. Mogliśmy zobaczyć m. in. lekcje matematyki, biologii, wychowania fizycznego, informatyki, języka polskiego czy języka angielskiego. Pokazy te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli ze szkół radomskich oraz powiatu radomskiego. Również nasze władze oświatowe mogły zobaczyć jak w praktyce uczniowie i nauczyciele posługują się nowoczesnymi technologiami.
Niewątpliwie mimo wszystkich atrakcji w postaci warsztatów, wykładów czy kontaktu z firmami z branży IT nie można pominąć również możliwości wymiany własnych doświadczeń z innymi uczestnikami konferencji.  Ponad 200 osób na co dzień korzystających z nowoczesnych technologii w swojej pracy to niezwykle bogata baza wiedzy i doświadczeń.
Dwa dni konferencji mijają bardzo szybko. Zwłaszcza jak można chłonąć wiedzę prosto ze źródeł. Nieocenione stają się nawiązane kontakty. Możliwość bezpośredniego kontaktu w technologią. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Radomiu przyniesie wszystkim naszym gościom wiele korzyści.
Ponieważ wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa 10ta konferencja chcemy przygotować coś specjalnego. Ale to niech będzie niespodzianka.
Jeżeli macie jakieś pomysły na udoskonalenie naszej imprezy to chętnie się z nimi zapoznamy.
 

Skip to content