26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień Technologii w Edukacji – 22.11.2013

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

22 listopada 2013 roku nauczyciele z radomskich szkół, wszystkich poziomów edukacji (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła techniczna, liceum ogólnokształcące), zaprezentują możliwości praktycznego wykorzystania technologii w edukacji. Demonstracyjne lekcje z uczniami rozpoczną się 22 listopada 2013 (piątek) w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu o godzinie 9.30.Każda z lekcji będzie trwała 20 minut i będzie powtórzona czterokrotnie wg harmonogramu o godzinie: 10.00, 10.45, 11.30, 12.15. Aby wziąć udział w tych zajęciach (jako obserwator) należy zapisać się na wybraną lekcję, za pośrednictwem strony http://zst-radom.edu.pl/rejestracja/konferencja.php. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w pokazowych lekcjach i zapoznania się z praktycznymi możliwościami wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Poniżej znajduje się szczegółowy opis lekcji.

Demonstracyjne lekcje:

 

Szkoła ponadgimnazjalna:

 

Matematyka:

Temat: Algebraiczne i geometryczne rozwiązywanie układów równań liniowych.

Wykorzystanie programu Mathematics 4 do przedstawienia graficznej ilustracji rozwiązania układów równań liniowych oraz sprawdzenia poprawności wykonania w/w zadań metodą algebraiczną.

  

Biologia:

Temat: Choroby genetyczne człowieka.

Wykorzystanie Flashcards do poznania chorób genetycznych, powtórzenia wiadomości oraz sprawdzenia poznanych treści przy pomocy w/w aplikacji.

  

Wychowanie fizyczne:

Temat: Doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej z wykorzystaniem konsoli X-Box 360 z kontrolerem ruchu Kinect.

Lekcja przebiegać będzie w formie obwodu ćwiczebnego z użyciem specjalistycznych przyrządów i przyborów. Dwa spośród stanowisk obwodu będą wykorzystywały elementy gry Kinect Sports w celu utrwalenia i skorygowania nauczanych wcześniej ruchów. Dla chętnych będzie możliwość sprawdzenia się i bicia rekordów uzyskanych przez naszych uczniów w poszczególnych dyscyplinach zawartych w grze Kinect Sports.

  

Grafika komputerowa:

Temat: Komponowanie tekstu z obiektami graficznymi.

Krzyżówka interaktywna z wykorzystaniem programu Mouse Mischief, jednoczesna praca wielu osób na jednym dokumencie.

  

Informatyka – Programowanie Windows 8:

Temat: Obsługa wyjątków na przykładzie programu pisanego w środowisku Visual Studio 2012.

Pisząc prosty program z obsługą wyjątków pokażemy jak przygotować, zaimplementować, testować i uruchomić aplikację działającą w architekturze Windows 8.

  

Język polski:

Temat: Fotografia – siła pojedynczego obrazu (wykorzystanie telefonów komórkowych w edukacji szkolnej).

Zrobienie zdjęć ukazujących wartości współczesnego świata (na terenie szkoły, za pomocą aparatów w telefonach komórkowych), a następnie stworzenie galerii przy pomocy programu Windows Live Photo Gallery;

  

Język angielski:

Lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem Power Point'a i OneNote'a. Stworzenie mobilnej pracowni do realizacji zadań w postaci pytań testowych z jednoczesnym zbieraniem odpowiedzi od uczestników za pośrednictwem tzw. polls.

Oprogramowanie: Microsoft Interactive Classroom

  

Doradztwo zawodowe

Wykorzystanie programów doradczych (102 Zawody …, Test EQ, i innych) oraz programów relaksacyjnych STONE, Meditation Games do rozwoju i samopoznania uczniów. Możliwość zapoznania się z programami.

 

Informatyka:

Temat lekcji: Kodu Game Lab – własny wirtualny świat.

Praca w programie Kodu Game Lab pozwala w prosty, intuicyjny sposób tworzyć efektowne gry 3D, które uruchomić można na komputerze lub konsoli Xbox.

 

Matematyka:

Temat: Zależności funkcyjne. 

Wykorzystanie programu Excel Web do przedstawienia zależności funkcyjnych połączone z dyskusją w komunikatorze Lync i SharePoint.

 

Koło informatyczne dla uczniów klas 6 szkoły podstawowej:

Temat lekcji: Multimedialne opowiadania.

Wykonanie multimedialnego pokazu  w programie Photo Story 3 oraz Windows Live Movie Maker.

Skip to content