26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 12 listopada 2013 roku miała miejsce akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Na małą salę gimnastyczną zaproszono klasy drugie i trzecie, które uczestniczyły w spotkaniu muzyczno – słownym upamiętniającym to ważne dla kraju wydarzenie. Na scenie wystąpił chór szkolny pod opieką mgr Anny Szlachcińskej oraz uczniowie w występach solowych pod opieką mgr Katarzyny Rutkowskiej – Miękus. Pojawiła się również scenka historyczna z tamtych lat, czyli powitanie Józefa Piłsudskiego w Polsce. Wszystko stylizowane na opowieść rodem z "Sensacji XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego przygotowane przez uczniów klasy 1C pod opieką mgr Elżbiety Harwackiej. Uroczystość urozmaicono wierszami poruszającymi temat ojczyzny, wolności, honoru, poświęcenia poległych rodaków i szacunku do kraju, w którym teraz żyjemy. Zadbały o to uczennice klasy 3A pod kierunkiem mgr Sylwii Owczarek. Tak znaczące wydarzenia przypominają nam o poświęceniu i oddaniu życia poprzednich pokoleń. Warto, aby były chwilą przemyślenia nad tym, komu to wszystko zawdzięczamy. Są też sposobem na złożenie podziękowań wielu pokoleniom Polaków, którzy teraz patrzą na wolny kraj. Korzystając z naszej wolności dbajmy o przeszłość i szanujmy to, co teraz dzięki innym mamy – niepodległą Polskę.

Skip to content