26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Mobilność zawodowa w ramach projektu Erasmus + 2024 – podsumowanie.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 4 maja – 1 czerwca 2024 r. grupa 16 uczniów z kierunków technik programista, technik informatyk i technik mechatronik odbyła u hiszpańskich pracodawców praktyki zawodowe. Pobyt w Sewilli koordynowała Pani Katarzyna Grabowska i Pani Barbara Głuch. Organizacją przyjmującą był Euromind. Baza noclegowa znajdowała się w dzielnicy Nervion w hostelu Euromind Sewilia. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności zawodowe u 8 pracodawców z Sewili i okolic. Oprócz umiejętności zawodowych uczniowie ZST doskonalili umiejętności językowe oraz poznawali historię i kulturę Hiszpanii. Sama Sewilia zachwyciła przepiękna i różnorodną architekturą, andaluzyjską kulturą i śródziemnomorską kuchnią. Uczniowie zwiedzili również nadmorskie miasto Kadyks, historyczną Kordobę i starożytną Italicę. Na zakończenie praktyki uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające mobilność w ramach projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000121231. Podczas mobilności zawiązały się też przyjaźnie i znajomości z uczestnikami projektu z Polski i Europy. Za rok kolejne wyzwanie w ramach naszej akredytacji. Do zobaczenia.

Skip to content