26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Uczniowie ZST z wizytą w ITE Radom na konkursie z programowania robotów

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 11 kwietnia b.r. uczniowie klasy 1P technikum programistycznego wybrali się pod opieką Michała Czarneckiego do radomskiego Instytutu Technologii Eksploatacji Łukasiewicz. Głównym celem wizyty było obejrzenie finału Konkursu Umiejętności Zawodowych „Robotyka Mobilna” z programowania robotów organizowanego przez ITE. Finalistami tego konkursu rozgrywanego w dniach 11-12 kwietnia byli uczniowie szkół średnich z różnych miejscowości w Polsce, m.in. z Katowic, Rzeszowa czy Poznania. Dodatkowo nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami firm BECKHOFF- liderem w tworzeniu systemów sterowania i automatyzacji bazujących m.in. na ultrakompaktowych przemysłowych komputerach PC oraz firmy Weidmuller- międzynarodowym dostawcą rozwiązań w dziedzinie połączeń elektrycznych, przetwarzania sygnałów i danych w przemyśle. Ponadto nasi uczniowie odwiedzili w instytucie halę przemysłową z obrabiarkami, drukarnię oraz laboratorium tribologii, którego pracownicy zajmują się badaniem tarcia, zużywania i smarowania materiałów.

Skip to content