26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Projekt pt. ”Reaching Beyond Borders”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Projekt pt. „Reaching Beyond Borders” w ramach funduszu wyszehradzkiego realizowany jest w naszej szkole od kwietnia do czerwca 2024r.

Udział w nim zadeklarowało dziesięcioro uczniów z klasy 1T, 2A, 2M, 2R oraz 3T.

Głównym tematem i obszarem działań jest poznanie kultur i dziedzictwa narodowego współpracujących ze sobą szkół, czyli ZST Radom – POLSKA, Střední průmyslová škola stavební Lipník nad Bečvou – CZECHY oraz LÉVAY JÓZSEF REFORMÁTUS GIMNÁZIUM ÉS DIÁKOTTHON – Miszkolc – WĘGRY. W trakcie trzech wizyt (w każdej szkole partnerskiej) będziemy walczyć ze stereotypami, tworzyć wspólny kodeks zasad i wartości oraz wyznaczać kierunki działania dla młodych obywateli Europy.

Kolejność wizyt:

Radom – 8-11.04.2024

Lipník nad Bečvou – 14-17.05.2024

Miszkolc – 10-13.06.2024

Wizyty mają nie tylko na celu realizację zadań projektowych. To również znakomita okazja do zwiedzenia ciekawych miejsc, przebywania w międzynarodowym towarzystwie rówieśników, szlifowanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, a także poznania z bliska rodzin, które będą gościć siebie nawzajem.

Współpraca z wybranymi krajami z grupy wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry) daje możliwość zapoznania się z działaniami jaki wspiera Fundusz Wyszehradzki @VisegradFund #VisegradFund

Zapraszamy wkrótce do obejrzenia galerii ze zdjęciami będącymi wspomnieniem poszczególnych wizyt.

logo

Skip to content