26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Energetycznej EUROELEKTRA

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

6 marca odbył się drugi (okręgowy) etap 26. Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Energetycznej EUROELEKTRA. Do zawodów przystąpiło aż 15 uczniów technikum energetycznego. Zawody odbyły się w Auli Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwała Komisja, w której zasiadali członkowie SEP O/Radom: Pan Roman Pniewski – wykładowca URad, Pan Bogusław Strzelec – Sekretarz SEP O/Radom i Pan Paweł Nazaruk – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZST Radom. Podczas 2 godzin trwania tego etapu uczniowie rozwiązywali 6 zadań otwartych. Do finału dostanie się z całego kraju po 20 uczniów z grup: elektrycznej i energetycznej. Finał już 25 kwietnia na Politechnice Opolskiej. Organizatorem tej olimpiady jest SEP O/Bydgoszcz. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Skip to content