26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Zajęcia dodatkowe dla szkół podstawowych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 9 marca w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyły się warsztaty „W świecie języka znaczników HTML i stylów CSS z pomocą AI”. Była to część z cyklu sobotnich zajęć dodatkowych, które odbywają się w roku szkolnym 2023/2024 i skierowane są głównie do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:00, uczestnicy mieli zgłębić podstawy tworzenia stron internetowych przy użyciu kodu HTML i CSS, a także eksperymentować z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do tworzenia grafiki na strony. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym rozpoczęli praktyczne ćwiczenia. Podczas praktycznych zajęć uczniowie tworzyli proste strony internetowe, korzystając z elementów HTML i reguł CSS. Niektórzy skupiali się na tworzeniu struktury strony, inni eksperymentowali z różnymi stylami i efektami wizualnymi. Jednak najbardziej ekscytującą częścią warsztatów był segment dotyczący wykorzystania sztucznej inteligencji do generowania grafiki na stronach internetowych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z narzędziami AI, które umożliwiały automatyczne tworzenie grafik na podstawie podanych przez nich wskazówek i preferencji. To wzbudziło dużo zainteresowania i entuzjazmu wśród uczestników. Uczestnicy opuścili salę z nowymi umiejętnościami i inspiracją do dalszego zgłębiania tematyki tworzenia stron internetowych oraz wykorzystywania sztucznej inteligencji w procesie tworzenia grafiki. Warsztaty ” W świecie języka znaczników HTML i stylów CSS z pomocą AI ” prowadziła pani Anetta Kiraga wraz z uczniami klasy trzeciej ZST. Warsztaty okazały się nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące dla uczniów, którzy mieli okazję eksperymentować z nowymi technologiami i zdobywać nowe umiejętności.

Skip to content