26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Współpraca z firmą Konica Minolta

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Zawansowane systemy bezpieczeństwa Mobotix + Luxriot od Konica Minolta Business Solutions Polska.

W ramach współpracy pomiędzy firmą Konica Minolta i Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, szkoła została wyposażona w system monitoringu wizyjnego składający się z kamer Mobotix oraz oprogramowania do zarządzania systemem monitoringu Luxriot.

Wysokiej jakości kamery Mobotix są przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki pokryciu klosza super hydrofilową nanopowłoką MOBOTIX EverClear zapewniają najlepszą jakość obrazu nawet podczas deszczu. Dodatkowo ich możliwości samoczyszczenia zmniejszają koszty utrzymania. To oczywiście tylko niektóre z wielu zalet, jakie posiadają.

Więcej informacji technicznych można znaleźć na stronie producenta (https://www.mobotix.com/sites/default/files/2023-05/Mx_TS_MOVE_Mx-VD1A-8-IR-VA_V1.13_EN_20230524_0.pdf).

Oprócz kamer, w skład zestawu weszło również wspomniane wcześniej oprogramowanie Luxriot Evo S (https://www.luxriot.com/product/video_surveillance/luxriot-evo-s/). Dzięki niemu zarządzanie systemem monitoringu jest proste i intuicyjne. Łatwa konfiguracja i skalowalność systemu to niewątpliwie zalety, które pozwalają w kilku krokach zwiększyć bezpieczeństwo w środowisku takim jak nasza szkoła. System może być obsługiwany przez każdego pracownika, bez konieczności specjalnego szkolenia, a jego wdrożenie nie sprawia problemów.

Opisywany sprzęt mieliśmy okazję prezentować podczas ogólnopolskiej konferencji “Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej”, która odbywała się w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu w dniach 17-19 listopada 2023 roku. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć zarówno same urządzenia, jak i wypróbować aplikację do ich obsługi. Usłyszeliśmy od nich wiele pozytywnych spostrzeżeń na temat prezentowanych produktów, a wielu z nich stwierdziło, że taki zestaw przydałby się w ich placówkach.

W planach mieliśmy rozbudowę systemu monitoringu i dzięki firmie Konica Minolta udało nam się zrealizować nasze zamierzenia. Dotychczasowy system monitoringu składający się z 30 kamer (zewnętrznych i wewnętrznych) został rozbudowany o nowe urządzenia zainstalowane w newralgicznych punktach. Następnie cała sieć monitoringu została dodana do systemu Luxriot. Dzięki temu możemy prowadzić nadzór nad kolejnymi obszarami terenu szkoły.

Dostęp do systemu jest możliwy zarówno przez przeglądarkę internetową, oprogramowanie klienckie „Luxriot Monitor”, jak również przez aplikację mobilną na smartfony. Tak szeroki wybór opcji zapewnia dostępność do systemu w zasadzie w każdej chwili i z dowolnego miejsca. To z pewnością duże ułatwienie dla osób nadzorujących system.

Po kilkunastu dniach ciągłej pracy w naszych warunkach szkolnych możemy stwierdzić, że system działa bardzo sprawnie i co najważniejsze stabilnie. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości optyki, obraz z kamer jest wyraźny i kolory są nieprzekłamane. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla takich instytucji jak szkoły. Z pewnością będziemy kontynuować współpracę z firmą Konica Minolta, której bardzo gorąco dziękujemy za udostępniony sprzęt.

Skip to content