26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Akcja oddawania krwi

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 30.05.2023r (wtorek) zapraszamy naszych uczniów na akcję oddawania krwi do RCKiK w Radomiu. Wyjście o godzinie 8.00 z pielęgniarką szkolną Panią Teresą Malinowską. Spotkanie na holu przy wejściu głównym do ZST. Zbliżają się wakacje, a w tym okresie jest bardzo duże zapotrzebowanie na krew. Serdecznie zachęcam osoby, które ukończyły 18 lat do oddania krwi i pomoc osobom potrzebującym. Jak przygotować się do oddania krwi.

  1. Zjedz lekki (niskotłuszczowy) posiłek – nie oddawaj krwi na czczo.
  2. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypij ok. 2 litrów płynów (woda mineralna, soki)
  3. W dniu, w którym oddajesz krew unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego.
  4. Zabierz ze sobą dowód osobisty.

Do zobaczenia.

Skip to content