26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Praktyki zawodowe w PGNiG Termika SA

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Po raz kolejny nasi uczniowie z klasy Technikum Energetycznego odbywali praktykę zawodową w PGNiG Termika SA. To dla nich doskonała okazja poznania od podszewki zawodu w którym się kształcą. Mieli oni możliwość zobaczenia na żywo jak pracuje się w zakładzie, jakie obowiązują zasady podczas wykonywania obowiązków służbowych, z czym ma na co dzień do czynienia pracownik tak dużej firmy, jak funkcjonuje zakład. Mimo codziennego trudu dojazdu do miejsca odbywania praktyki uczniowie z zaangażowaniem podchodzili do realizacji programu praktyki zawodowej. Pomagali im w tym opiekunowie, którzy na czas zajęć z młodzieżą zostali oddelegowani z PGNiG Termika SA i musieli zostawić swoje codzienne zajęcia. Uczniowie każdego dnia mieli okazję poznać stanowiska pracy i czasami również przetestować swoje wiadomości i umiejętności związane z produkcją zakładu. To doskonała praktyka otwierająca przed młodymi ludźmi stabilną ścieżkę zawodową. Miesiąc maj to praktyka zawodowa kolejnej grupy Energetyków z naszej szkoły w PGNiG Termika SA. Z pewnością będzie obfita w informacje i możliwości poznania tego świetnego zawodu.

Skip to content