26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wspieramy młodych z pasją

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Zespół Szkół Technicznych w Radomiu od wielu lat współpracuje m.in. z branżą IT. Dzięki bardzo dobrym relacjom z przedstawicielami przemysłu możemy wspomagać działania naszych uczniów i pomagać im rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Jednym z takich przykładów może być sytuacja Szymona Sąporowskiego, ucznia klasy 3 technikum informatycznego, który aktywnie uczestnicząc w organizowanych przez nas konferencjach informatycznych zaciekawił się rozwiązaniami prezentowanymi przez firmę ProData z Poznania. W rezultacie rozmów z przedstawicielami firmy nasz uczeń dostał ”prezent gwiazdkowy” w postaci urządzenia jakim jest terminal VCloudpoint. Teraz może dokładnie przyjrzeć się technologii i prowadzić doświadczenia w zakresie funkcjonalności i wykorzystania podarunku w praktyce. Serdecznie dziękujemy firmie ProData za wsparcie i cieszymy się, że możemy współpracować z osobami, które nie pozostają obojętne na potrzeby młodych ludzi.

A jak to wyglądało z punktu widzenia Szymona?

”Zaczęło się od tego, iż spotkałem Pana Jerzego Denglera z firmy ProData podczas ostatniego dnia XVII Konferencji ”Nowoczesne technologie…” organizowanej przez ZST w Radomiu. Porozmawialiśmy o tym w jaki sposób działa technologia firmy VCloudpoint i już wykorzystywanych pomysłach na zastosowanie tej technologii. W rezultacie otrzymałem wizytówkę pana Jerzego z prośbą o kontakt via e-mail. Po powrocie z konferencji od razu napisałem wiadomość, gdzie opisałem swoje hobby, jak długo się tym interesuje oraz co chciałbym osiągnąć. W wyniku wymiany informacji oraz przy wsparciu przedstawicieli ZST w Radomiu otrzymałem egzemplarz terminala VCloudpoint V1 wręczonego przez panów Artura Rudnickiego oraz Marka Skroka. Teraz mogę przyjrzeć się tej technologii i rozwijać swoje z nią doświadczenia.”

Skip to content