26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Radio ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

25 listopada 2022 roku pani Wiceprezydent m. Radomia Katarzyna Kalinowska odwiedziła naszą Szkołę. Celem tej bardzo miłej wizyty było przekazanie sprzętu multimedialnego na rzecz naszej szkolnej rozgłośni radiowej. Przekazany laptop przez panią Wiceprezydent to sprzęt nowej generacji o znakomitych parametrach, charakteryzujący się bardzo dobrymi kartami muzyczną i graficzną. W tej ważnej dla nas, tzn. dla szkolnego Radia ZST uroczystości, oprócz wspomnianej na wstępie Pani Katarzyny Kalinowskiej udział wzięli: pani Bernadeta Kudas, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, pan Marek Miałkowski nauczyciel koordynujący pracę rozgłośni oraz uczniowie tworzący trzon naszej rozgłośni: Olga Ślifirczyk, Aleksander Kozak z klasy 4A oraz Miłosz Pisarek i Kamil Chrzan z klasy 3A. Niestety z powodów osobistych w spotkaniu nie mogła uczestniczyć pani Agata Widera nadzorująca pracę rozgłośni radiowej. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze podczas którego pani Wiceprezydent miała okazję zapoznać się z bieżąca działalnością szkolnej rozgłośni radiowej.Bardzo życzliwie odniosła również się do pomysłu aby swym autorytetem mogła wesprzeć akcję organizowaną również w naszej Szkole: Kampania Białej Wstążki (White Ribbon Campaign), która jest największą na świecie międzynarodową kampanią, mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Akcja zorganizowana przez mężczyzn walczących z przemocą wobec kobiet jest prowadzona w ponad 60 krajach. Jest skierowana głównie do mężczyzn i chłopców, którzy przypinają białą wstążkę do ubrania. Biała Wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Jak wiadomo w Zespole Szkół Technicznych przeważająca część uczniów to chłopcy i młodzi mężczyźni oraz bardzo liczne męskie grono nauczycieli. Tak szerokie audytorium z całą pewnością nie pozostanie obojętne na ten przekaz, który mamy nadzieję będzie emitowany przez cały czas trwania w/w akcji. Pozostaje nam tylko uzgodnić termin i wystosować zaproszenie do Pani Wiceprezydent na nagranie w naszej szkolnej rozgłośni radiowej.

Skip to content