Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych

W sobotę 21 maja odbyły się w ZST kolejne już cotygodniowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem tematem zajęć było tworzenie gier w programie Microsoft Makecode Arcade. Uczniowie mieli możliwość utworzenia ciekawej gry komputerowej, której bohater – ludzik miał za zadanie zbierać spadające obiekty. Podczas jej tworzenia uczniowie poznali tajniki programowania z wykorzystaniem elementów blokowych.
Na koniec zajęć po ukończeniu gry uczniowie zapoznali się z szeroką gamą różnorodnych projektów dostępnych na stronie internetowej Microsoft Makecode Arcade.
Zajęcia z programowania gier poprowadził Michał Czarnecki – nauczyciel przedmiotów informatycznych.