26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+ praktyki w Irlandii

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W ramach pobytu na praktykach uczniowie ZST mieli możliwość zwiedzenia także stolicy Irlandii Dublina.

Dublin to największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster, nad Morzem Irlandzkim, u ujścia rzeki Liffey do Zatoki Dublińskiej. Dublin ma bardzo bogatą historię, ale współcześnie kojarzony jest jako nowoczesna metropolia oraz zagłębie technologiczne. 

Uczniowie zwiedzili historyczne centrum Dublina, dzielnicę Temple Bar oraz założone w 1592 roku Trinity College (Kolegium Trójcy Świętej) z jedną z najwspanialszych bibliotek świata. Poznali historię Molly Malone, której pomnik jest obowiązkowym punktem odwiedzin dla turystów. Wizytę w Dublinie zakończyli spacerem po deptaku Grafton Street – głównej ulicy handlowej, na której można posłuchać ulicznych grajków.

Skip to content