26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Zajęcia dodatkowe z informatyki…

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Kolejne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych odbyły się 26 marca 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Celem zajęć było zainteresowanie uczniów projektowaniem stron internetowych z wykorzystaniem kodowania w HTML i CSS.
– „Zaczęliśmy od szkieletu dokumentu HTML, poznaliśmy sposób tworzenia elementów i za pomocą podstawowych znaczników oraz edytora kodu źródłowego zbudowaliśmy pierwszą stronę. Następnie dowiedzieliśmy się, jak użyć poleceń CSS, aby uatrakcyjnić wygląd strony. Tak stworzyliśmy pierwszą witrynę.” –
Przez dwie godziny lekcyjne uczniowie intensywnie chłonęli wiedzę i z pełnym zaangażowaniem tworzyli swoje strony. Ciekawość została rozbudzona i wykonany pierwszy krok w kierunku kariery web dewelopera. Spotkanie prowadziła Anetta Kiraga.
Tego samego dnia młodzież mogła również skorzystać z innych zajęć o tematyce Rysowanie w HTML. Galerie internetowe. Na tym spotkaniu uczniowie zapoznali się z metodami wykorzystania języka HTML oraz CSS w tworzeniu galerii internetowych. Poznali także różne techniki rysowania w języku HTML i sposoby wykorzystania w/w rysunków w uatrakcyjnieniu strony internetowej.
Skip to content