26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Udany występ naszych lekkoatletów.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Hala lekkoatletyczna usytułowana na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w ostatni weekend, była areną zmagań lekkoatletów. Nasi uczniowie w swoim pierwszym starcie halowym potwierdzili wysoką formę. Natalia Szczęsna w biegu na 60 m przez płotki uzyskała czas 8,43 s. Jest to 5 wynik  w historii polskiej lekkiej atletyki w biegu na tym dystansie. Na dzień dzisiejszy umiejscawia to ją na 7 miejscu w tabeli światowej.  Pozostali nasi zawodnicy pewnie wygrywali swoje konkurencje
w tym: Wiktor Janduła w biegu na 1000 m, Kacper Jedynak w trójskoku, Tomasz Gizicki na 60 m i Alan Tomczak na 1000 m.   Na drugim stopniu podium stanęli: Przemysław Kula w pchnięciu kulą, Julia Walczak na 1000 m Kacper Stopa na 600 m. Tuż za podium uplasowali się Maciej Bednarczyk w skoku w dal, Przemysław Gębczyk w trójskoku oraz Denis Oraczko na 1000 m.  Kolejny start naszych uczniów planowany jest w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Najbliższe zawody będą bezpośrednim przygotowaniem do  Mistrzostw Polski, które odbędą się Rzeszowie w dniach 11-13 luty 2022 r.  Trzymamy kciuki za naszych utalentowanych uczniów  i czekamy na równie udany występ.

Artur Błasiński

Skip to content