26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

ZST Radom na światowym podium

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Od kilkunastu lat Zespół Szkół Technicznych w Radomiu współpracuje bardzo intensywnie z firmą Microsoft w zakresie wdrażania, wykorzystania i testowania nowoczesnych technologii dostarczanych na rynek głównie edukacyjny. Ponadto od kilku lat nasza szkoła bierze udział w corocznych spotkaniach Microsoft Showcase School (SCS) z całego świata. W tym roku również w szczycie Leaders in Digital Transformation of Education (LDTE). To wyjątkowe wydarzenie podczas którego m.in. ogłasza się szkoły, które wywierają największy wpływ na inne szkoły w swoich społecznościach w kraju oraz globalnie. Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

  1. Europa i Afryka

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu (Polska)

  1. Ameryki

Nikola Tesla STEM High School (USA)

  1. Azja

Kamla Nehru Public School (Indie)

Nagroda była wręczona wirtualnie na SCS Summit w trakcie którego przeprowadzono m. in. wywiad z liderem nowoczesnych technologii w naszej szkole panem Arturem Rudnickim.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie za które serdecznie dziękujemy.

Dzięki naszym staraniom uczniowie, nauczyciele, administracja oraz rodzice naszych wychowanków mogą korzystać z najnowszych narzędzi dostarczanych przez firmę Microsoft oraz brać udział w certyfikowanych egzaminach uznawanych na całym świecie. W trakcie swojego pobytu w naszej placówce uczniowie zdobywają umiejętności, które na dzisiejszym cyfrowym rynku pracy są z pewnością nieocenione. Cieszymy się, że możemy współpracować z wieloma znakomitymi edukatorami z całego świata i dzielić się swoją wiedzą i pomysłami.

Więcej o programie Microsoft Showcase Schools można się dowiedzieć pod adresem: https://aka.ms/ldte

Skip to content