26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 29 listopada – 6 grudnia 2021 r. odbyła się ostatnia mobilność w ramach projektu Erasmus+ ‘Building Competitive Advantage Through Personal Branding’. Było to bardzo ważne przedsięwzięcie dla polskich uczestników projektu, ponieważ to my gościliśmy szkoły partnerskie z Bułgarii, Włoch i Grecji. Niestety ze względów bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia i obostrzeń związanych z COVID-19, ponownie była to wizyta wirtualna. Do jej zorganizowania i przeprowadzenia wykorzystaliśmy dobrze już nam znaną platformę Microsoft Teams, dzięki czemu wszystko przeszło bardzo sprawnie i szybko.

Jak przystało na profil naszej szkoły, tematem mobilności było tworzenie wirtualnego wizerunku, aby dobrze prezentować się w sieci. Jednak na wstępie, uczniowie musieli zrozumieć, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać w Internecie oraz w trakcie używania niektórych nowoczesnych technologii. Wcześniej nie mieli takiej świadomości. Dzięki prezentacjom przedstawionym przez ekspertów, wszyscy dowiedzieli się jak prawidłowo stworzyć swój profil on-line, aby odnieść sukces zawodowy. Uczestnicy nauczyli się również robić i edytować zdjęcia, żeby wyglądały profesjonalnie. Po wysłuchaniu wykładu i obejrzeniu materiału wizualnego, uczniowie uświadomili sobie jakie umiejętności są i będą wymagane na rynku pracy oraz jakie są zawody przyszłości. W celu nabrania większej pewności siebie, każdy indywidualnie miał też możliwość wykonać on-line test osobowości i test predyspozycji zawodowej. Na koniec, dzięki zdobytej wiedzy, wszyscy stworzyli profesjonalne profile na portalu LinkedIn, którymi będą mogli pochwalić się swoim przyszłym pracodawcom.

W czasie wizyty, nasi goście nie tylko zapoznali się z historią Polski w pigułce, czy obejrzeli filmiki ‘Tik Tok’ dotyczące Radomia i naszej szkoły, ale również mogli wziąć udział w wirtualnej wersji imprezy „U cioci na imieninach”, podczas której wybrani uczniowie z klasy 1T, 2B, 3B i 4B zaprezentowali ciekawostki związane z polską sztuką, filmem, sportem, kuchnią i muzyką. A na koniec przyjęcia – Karaoke, czyli wszyscy śpiewali bułgarskie, włoskie, greckie i polskie piosenki.

Językiem obowiązującym w czasie mobilności był oczywiście angielski, dzięki czemu uczniowie nabrali większej wprawy w posługiwaniu się nim w mowie i piśmie. Praca w międzynarodowych grupach, pomogła uczestnikom budować kontakty, które mogą zaowocować w przyszłości.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym uczniom, biorącym udział w projekcie, za zaangażowanie i świetną pracę w czasie wszystkich wirtualnych mobilności. Bardzo dziękujemy naszym ekspertom: pani Edycie Zielińskiej, panu Łukaszowi Gierkowi i panu Tomaszowi Magnowskiemu, za podzielenie się z nami i naszymi gośćmi swoją nieocenioną wiedzą i doświadczeniem, co w dużej mierze przyczyniło się do zrealizowania celów projektu.

Skip to content