26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Akcja Movember w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Szanowni Państwo, corocznie w naszej szkole, we współpracy z Laboratorium Analiz Medycznych Medica, odbywa się akcja Movember, mająca na celu przeprowadzenie badań profilaktycznych w kierunku raka jąder i raka prostaty. Niestety, pandemia Covid-19 sprawiła, iż musieliśmy z przyczyn organizacyjnych odwołać tradycyjne badania odbywające się w ZST. Odwołanie badań nie oznaczało braku naszego zaangażowania w akcję. Było wręcz przeciwnie.

We współpracy z Laboratorium Medica przygotowujemy edukacyjny film mówiący o profilaktyce zdrowotnej oraz o problemie samobójstw i depresji u mężczyzn, które też są częścią tej międzynarodowej akcji. Film ten będzie częścią lekcji wychowawczych w każdej klasie naszej szkoły.

Zaangażowani w akcję rodzice uczniów klasy 4R przygotowali okolicznościowe „wąsate” ciastka, wykorzystując wykrojniki przygotowane na drukarce 3D znajdującej się w naszej szkole. Zeszłotygodniowa sprzedaż ciastek przyniosła dochód, który wpłacony został na konto fundacji „Kapitan Światełko” (polskiego organizatora akcji Movember), oraz na konto Szlachetnej Paczki.

Dziękujemy za zaangażowanie

Z wąsatym pozdrowieniem…

Łukasz Gierek – organizator akcji

 

Skip to content