26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Red Hat Academy

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 16 września 2021 Zespól Szkół Technicznych dołączył do ogólnoświatowej sieci instytucji edukacyjnych współpracujących z uznanym liderem w branży IT – korporacją Red Hat. Współdziałanie od-bywa się w ramach Red Hat Academy.

Dzięki współpracy z firmą Red Hat nasza szkoła uzyskała możliwość rozszerzenia programu nauczania o materiały oparte o platformę firmy Red Hat, w szczególności o produkt Enterprise Linux (RHEL).

Akademia Red Hat zapewnia program nauczania, który pozwoli naszej szkole nadążać za wymaganiami przemysłu. Szkolenia zostały opracowane z myślą o rozwijaniu umiejętności potrzebnych do sprostania wyzwaniom nowoczesnego rynku pracy, w szczególności branży IT.

Program obejmuje praktyczne instrukcje dotyczące rozwiązań technologicznych firmy Redhat, opracowane przy udziale developerów, zespołów wsparcia technicznego i zespołu konsultantów firmy Red Hat.

Zamiast uczyć się teorii uczniowie nabywają praktyczne umiejętności w oparciu o przypadki użycia i tysiące wdrożeń w przedsiębiorstwach na całym świecie.

W dniu 26.10.2021 r. nasza szkoła została włączona do pilotażowego programu Akademii Red Hat w ramach, którego możliwe jest realizowanie kursów zdalnie w wirtualnych laboratoriach firmy Red Hat.

Skip to content