26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Podsumowanie konferencji zorganizowanej przez naszą szkołę

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 19-21 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyła się po raz 16-ty ogólnopolska konferencja: „Nowoczesne technologie w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Zgromadziła ona 200 uczestników, ponad 20 firm i wielu wykładowców. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele MEiN, kuratorium warszawskiego oraz władz miasta Radom. Nasze działania patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji i Nauki, Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusz Cieszyński, wojewoda mazowiecki, marszałek województwa mazowieckiego oraz prezydent miasta Radom.  

Trzy dni wykładów, warsztatów, zajęć w grupach, zwiedzania stoisk wystawców czy dyskusji minęło bardzo szybko. Uczestnicy mogli wybierać spośród 16 wykładów i ponad 30 różnych tematycznie zajęć warsztatowych.  Dzięki urozmaiconej tematyce przygotowanych przez przedstawicieli wielu firm spotkań każdy uczestnik mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na wykładach poruszone zostały między innymi takie zagadnienia jak: Child grooming, cyber bezpieczeństwo, najnowsze trendy w technologii informatycznej, rozszerzona rzeczywistość w edukacji, laboratoria przyszłości, druk 3D, praca w chmurze, skuteczna pomoc w efektywnym uczeniu się, czym jest higiena cyfrowa i jak o nią zadbać, kiedy edukacja dogoni gospodarkę i wiele innych. Wśród tematyki warsztatów można było znaleźć między innymi: Nauka programowania w szkolnych Laboratoriach Przyszłości, ENIGMA – szyfrowanie, Python – dla Liceum i technikum, Braincore – skuteczna pomoc w efektywnym uczeniu się, Standaryzacja Microsoft Teams w nauczaniu hybrydowym, Ograniczenia (wychowawcze) na platformie Microsoft Teams, cyfrowa gazetka szkolna, tworzenie alertów, komunikatów, wiadomości dla uczniów, nauczycieli, rodziców, lekcja Przyrody z TIK efektywnie czy efektownie?, plansze edukacyjne 2.0, czyli interaktywne zasoby w pracowniach przyrodniczych, pracownia druku 3D w Twojej szkole, jak rozpocząć przygodę z drukiem 3D w Laboratorium Przyszłości?, MODI – robotyczne laboratorium przyszłości, nowa ziemia – warsztaty z elementami grywalizacji i storytellingu, TIK Brothers-Nearpod jako narzędzie angażujące uczniów i wspierające prace projektową w szkole i on-line, tablet piórkowy Wacom w szkole i inne. 

Wspólnie z zaproszonymi przedstawicielami firm organizatorzy stworzyli atmosferę sprzyjającą wydajnej pracy. Czas pomiędzy ogromną ilością zajęć warsztatowych i wykładowych można było spędzić aktywnie w gronie miłośników nowych technologii. Pozyskane w czasie pobytu w Radomiu materiały z pewnością posłużą do efektywniejszej pracy. 

Dziękujemy wszystkim naszym gościom.

Skip to content