26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+ nasze działania

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 18-22 października 2021 r. młodzież z naszej szkoły ze względów bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia i obostrzeń związanych z COVID-19, ponownie udała się z ‘wirtualną wizytą’ do szkoły partnerskiej w ramach projektu Erasmus +. Tym razem odwiedziliśmy Mediolan we Włoszech. Przez pięć dni łączyliśmy się z innymi uczniami i nauczycielami z Włoch, Bułgarii i Grecji za pomocą platformy Microsoft Teams, co bardzo ułatwiło nam sprawne przeprowadzenie zaplanowanych działań.

Tym razem głównym celem spotkania było nauczenie się jak budować swoją osobistą markę dla celów zawodowych, czyli jak stworzyć europejskie CV (Europass CV) i list motywacyjny (Covering Letter). Uczniowie dowiedzieli się, że aby osiągnąć sukces, bardzo ważna jest właściwa komunikacja z innymi osobami oraz prowadzenie właściwego dialogu adekwatnego do danej sytuacji. Dzięki prezentacjom przedstawionym przez profesjonalistów pracodawców, uczniowie również zrozumieli jakie umiejętności są obecnie potrzebne na europejskim rynku pracy, aby osiągnąć sukces.

W czasie wizyty wybrani uczniowie z klasy 1T, 2B, 3B i 4B mieli też możliwość ‘wirtualnie poznać’ Mediolan, dowiedzieć się różnych ciekawostek o Włoszech oraz przede wszystkim nauczyć się typowych włoskich gestów używanych w mowie ciała i przeprowadzić dialog tylko za ich pomocą. Było to nie lada wyzwaniem, ale przyniosło mnóstwo radości i śmiechu.

Dzięki wizycie, wszyscy uczestnicy mogli szlifować swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poszerzać swoją wiedzę na temat europejskiego rynku pracy oraz rozwijać kontakty z rówieśnikami z innych krajów.

Skip to content