Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych – edycja 2021!

5 czerwca 2021 r. zakończyły się zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli przedmiotów informatycznych Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu (ZST) dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Odbywały się one cyklicznie w soboty począwszy od 27 lutego 2021 r. Jak w latach poprzednich cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku zajęcia miały nową otwartą formułę i realizowane były on-line na platformie Teams. Dzięki nowoczesnym technologiom dostęp do zajęć mógł mieć każdy zainteresowany. Była to okazja do poznania rożnych rozwiązań informatycznych oraz metod jak pracować wydajnie i efektywnie. Tematyka zajęć była bardzo różnorodna, od nauki programowania, poprzez korzystanie z ciekawych aplikacji do pracy z drukarkami 3D i poznania urządzeń sieciowych.

Zajęcia dodatkowe prowadzili (w kolejności ich realizacji):

• Michał Wołczyński – Zrób własną stronę internetową
  • Łukasz Gierek – Wszystko co chcesz wiedzieć o druku 3D ale boisz się zapytać
  • Anetta Kiraga – Uczymy się pisać… strony internetowe
  • Dariusz Banach – Rysowanie z wykorzystaniem kodu. Galerie internetowe
  • Marcin Czerwonka – Routery i inne bajery
  • Artur Rudnicki – Ukryte funkcje Windows i aplikacji wbudowanych
  • Marek Skrok – Programowanie urządzeń
  • Michał Czarnecki – Programowanie – tworzenie gier
  • Agata Musiał – Czy komputer może za nas robić różne rzeczy? Np. czytać nam, czy rozwiązywać zadania z matematyki?
  • Maciej Świtas – Chcesz zmienić swój komputer w domowe studio nagrań? To nigdy nie było takie proste
  • Barbara Głuch – Video ekranowe – Screencasty – nagrywamy filmiki z ekranu komputera
  • Katarzyna Grabowska – Rysowanie w języku Python

Nowoczesne technologie to dla nas codzienność… Dziękujemy za skorzystanie z naszych inspiracji.