26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

I miejsce w konkursie Dreimal Deutsch.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Julia Morawska oraz Jakub Próchnicki z kl 2Bg zajęli I miejsce w Mazowieckim Konkursie Wiedzy Realioznawczej o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego, który odbył się 23.02.2021. To już VIII edycja konkursu organizowanego przez Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Warszawie, w której udział wzięli przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Ogromnie cieszy sukces naszych uczniów, gdyż zmierzyli się oni min. z Liceami Ogólnokształcącymi z oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego i wiedzą z takich obszarów jak: geografia (pasma górskie, jeziora, rzeki, krainy geograficzne), podział administracyjny (kraje związkowe, kantony, ich stolice), znane osoby ze świata polityki, sportu, muzyki, święta i tradycje, zabytki, historia. Serdecznie gratulujemy.

Autor: Magdalena Kaleta

Skip to content