26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

TEAMS – nowoczesne nauczanie i uczenie się na odległość

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Czy już zapomnieliście o szkolnych dzwonkach? W wielu szkołach zamieniono go np. na dźwięki popularnych utworów muzycznych. A my zamieniamy naukę w szkolnej ławie na zdalne nauczanie.

TEAMS – nowoczesne nauczanie i uczenie się na odległość

Link do aplikacji TEAMS

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu od kilku lat pracują z wykorzystaniem komunikacji przy pomocy narzędzia firmy Microsoft, jakim jest Teams. To doskonała aplikacja, która pozwala realizować bardzo różne pomysły. W dzisiejszych trudnych chwilach sprawdza się rewelacyjnie. Niezwykle prosto można przy jego pomocy np. zrealizować lekcję ”na żywo” ze swoimi uczniami: widzieć ich twarze, słuchać ich wypowiedzi, pokazywać im ciekawe materiały, udostępniać pliki i wiele innych. Super pomysłem jest również rejestrowanie swoich zajęć i udostępnianie nieobecnym uczniom. Od początku zawieszenia zajęć w klasach lekcyjnych w naszej szkole odbyło się już wiele takich spotkań i z każdym dniem ich przybywa. Zdecydowanie łatwiej nam jest przejść na tryb zdalny ze względu na to, że uczniowie posługują się nim dosyć swobodnie, a nowoczesne technologie leżą w ich naturze. Najwięcej czasu zajmuje opracowanie nowych materiałów w postaci elektronicznej. Takich, aby można je było w efektywny sposób wykorzystać przy pracy na odległość. Jednak nic nas nie powstrzyma, nawet szalejący wirus. Damy radę wspólnie dotrzeć do końca roku szkolnego bez zaległości.

Pozdrawiamy wszystkich naszych sympatyków życząc braku kontaktu z wirusami 😊

Skip to content