26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych wyróżniony na liście 100

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych wyróżniony na liście 100

Szczególnie miło jest nam poinformować iż Łukasz Gierek – nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu został wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019r. Kapituła ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce od 3 lat wybiera wyróżniające się w polskiej przestrzeni edukacyjnej osoby. W 2018 roku naszą szkołę na liście reprezentował Pan Artur Rudnicki, wybrany przez szerokie gremium Kapituły.

Pan Łukasz Gierek jest nauczycielem przedmiotów zawodowych na kierunkach informatyka, mechanika i mechatronika. Jest prelegentem i trenerem nie tylko na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli lecz także na międzynarodowych konferencjach: Singapur, Ateny, Helsinki, Sarajewo, Wiedeń. Od początku swojej pracy w Zespole Szkół Technicznych prowadzi warsztaty dla nauczycieli podczas konferencji Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji Publicznej. Jest także autorem międzynarodowego projektu #DiY4Earth, w którym brało udział ponad 40 szkół z całego świata (od Argentyny po Japonię), opartym na zrównoważonych celach rozwoju, oraz autorem i pomysłodawcą akcji #Movember w naszej szkole – dzięki której od 5 lat każdy uczeń kończący ZST zostaje za darmo przebadany w kierunku raka jąder i raka prostaty.

Gratulujemy panu Łukaszowi wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów na niwie rozpowszechniania nowoczesnych technologii, szczególnie tych z grupy IT.

Bernadeta Kudas

Skip to content