26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Spotkanie w Tallinie

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 10-11 grudnia 2019 w Estonii w Tallinnie odbyła się konferencja Microsoft EduDays i European Microsoft Showcase Schools Leader Summit w której jako przedstawiciel naszej szkoły uczestniczył nauczyciel Marcin Czerwonka. Konferencja skupiała się wokół uczniów i ich rozwoju w jaki sposób umożliwiać im osiągać więcej niż dotychczas, jak przygotować ich na przyszłość, jak wygląda droga transformacji obecnej edukacji i jak ją rozpocząć od czego zacząć i na co zwrócić uwagę. Rozmowy toczyły się również wokół podejścia do rozwoju zawodowego oraz nowoczesnych rozwiązań stosowanych podczas zajęć lekcyjnych takich jak programy i aplikacje a także cyfrowych praw człowieka oraz jak obecne technologie pomagają nam w życiu codziennym. Całość uświetniła nam przemowa Pani minister edukacji Republiki Estońskiej Mailis Reps o tym jak ważna jest rola nauczyciela oraz jaki wpływ na przyszłość ma inwestycja w uczniów umożliwiając im rozwój ich kreatywności i umiejętność.

Skip to content