26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

„Kościuszkowscy” w poszukiwaniu skarbu Jana Pawła II

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Z radością informujemy, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w III edycji programu edukacji kulturalnej „Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II”, którego inicjatorem i organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Projekt jest skierowany do uczniów i nauczycieli dziesięciu wybranych szkół ponadpodstawowych z całej Polski i jest realizowany od września do grudnia b.r. Jego celem jest zapoznanie uczestników z życiem i wartościami Jana Pawła II. Ponadto rozwija kompetencje uczniów w zakresie literatury, fotografii i sztuki filmowej, a wśród nauczycieli kompetencje kreatywności oraz pracy w grupach.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

            W dn. 3 – 6 października odbył  pierwszy zjazd edukacyjny, podczas którego uczestnicy projektu odwiedzili Kraków, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską, poznając miejsca i ludzi, którzy ukształtowali Karola Wojtyłę – Jana Pawła II.

Drugi zjazd odbył się w dn. 16 – 20 października w Warszawie, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach literackich, fotograficznych i filmowych oraz wizytach studyjnych w Muzeum Narodowym, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Ostatni zjazd odbędzie się w dniach 6 – 8  grudnia także w Warszawie, na którym nastąpi podsumowanie całego projektu i ewaluacja.

Zespół Szkół Technicznych reprezentują:

  1. Agnieszka Kaim – koordynator projektu w szkole
  2. Nina Stecko – uczennica z klasy 4M
  3. Kacper Ruta – uczeń z klasy 2C
  4. Bartłomiej Paluch – uczeń z klasy 2C

W ramach tego projektu odbędzie się za kilka dni w naszej szkole wystawa pt.” Śladami Jana Pawła II”, upamiętniająca i popularyzująca postać oraz nauczanie św. Jana Pawła II dla społeczności szkolnej i lokalnej.

Już dziś  serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną !!!!

Uczestnicy projektu 🙂

Skip to content