26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Podsumowanie konferencji:

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 22-24 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyła się XV jubileuszowa konferencja ”Nowoczesne technologie w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Wzięło w niej udział  280 uczestników, blisko 40 prelegentów i 30 firm partnerskich z całej Polski. Organizatorów wspierała duża grupa młodzieży szkolnej. Te trzy dni były bardzo bogate w różnego rodzaju formy doskonalenia warsztatu pracy dla nauczycieli i wszystkich sympatyków nowoczesnych technologii. Można było m. in. odwiedzić stoiska partnerów tego wydarzenia, które zlokalizowane na terenie szkoły dawały możliwość obejrzenia i wypróbowania najnowszych rozwiązań dla sektora edukacji. Bogaty wybór zajęć warsztatowych umożliwiał uzupełnienie wiedzy i umiejętności wykorzystywania najnowszych narzędzi sprawiających, że nauczanie w szkole staje się coraz bardziej atrakcyjne. Wiele wykładów wplecionych miedzy zajęcia praktyczne inspirowało do poszukiwania swoich rozwiązań dla wybranych problemów dydaktycznych. W przerwach między zajęciami można było wymieniać się spostrzeżeniami i pomysłami, które zrodziły się podczas warsztatów, wykładów czy dyskusji przy stoiskach wystawowych. Dla wszystkich uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowali wiele konkursów, które pomagały uczestnikom zapełnić czas wolny. Dzięki tym aktywnościom można było na zakończenie konferencji wziąć udział w losowaniu nagród niespodzianek. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników w ostatnim dniu spotkania na podsumowaniu konferencji wylosowano cenne upominki.

Organizację konferencji objęli swoim patronatem honorowym: Minister Edukacji Narodowej, Minister Cyfryzacji, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Prezydent Miasta Radom oraz Przewodnicząca Rady Miasta Radom. To szczególne wyróżnienie dla działań zespołu organizacyjnego. Partnerem strategicznym wydarzenia była firma Microsoft. Zorganizowana po raz piętnasty konferencja wpisała się już na stałe w kalendarz szkoleń i spotkań wielu edukatorów z całej Polski oraz dużej liczby firm, które współpracują z sektorem edukacji. Listopadowe spotkanie w Radomiu to również miejsce dla pracy Zespołu Koordynatorów do spraw Innowacji pracującym pod opieką Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dla wielu szkół to także możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami przedsiębiorców dostarczających usługi edukacyjne w postaci oprogramowania i sprzętu. Niejednokrotnie podczas konferencji można było wygrać jako nagrodę wyposażenie pracowni szkolnej w postaci komputerów, terminali, tablic interaktywnych czy drukarek.

Przy tak bogatej ofercie edukacyjnej nie zabrakło również zajęć pozwalających na rozluźnienie po emocjonującym i ciężkim dniu pracy. Piątkowe wieczory w Radomiu kojarzą się już od kilku lat z koncertami i występami artystycznymi. Z okazji XV jubileuszowej konferencji wystąpił zespół ”Pączki w tłuszczu”, którego liderem jest Pan Tomasz Karolak, znany aktor. Sobotni wieczór to bal w strojach galowych, który ma być podsumowaniem spotkania w Radomiu i kolejną możliwością wymiany zdobytych doświadczeń. Dzięki ogromnej pracy zespołu organizacyjnego czyli grupy nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu konferencja przebiegała bez zakłóceń i zakończyła się w niedzielę 24 listopada 2019 roku.

Wszystkim gościom, partnerom, uczestnikom i sympatykom dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu.

Skip to content