26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

V Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

19 stycznia 2019 roku odbył się w naszej szkole V Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZST. Turniej przeprowadzono w systemie pucharowym, pięć rund po trzydzieści minut na zawodnika. Sędzią był pan Marek Niedźwiedzki.

Oto wyniki rozgrywek uczniów uczestniczących w turnieju: I miejsce Daniel Bąba- Liceum Ogólnokształcące w Białobrzegach, II miejsce Adam Zagożdżon- Szkoła Podstawowa nr 26 w Radomiu, III miejsce Błażej Domagała- Zespół Szkół Technicznych w Radomiu.

Ludzie, którzy grają w szachy, znają edukacyjną wartość tej królewskiej gry. Partia szachów stawia zawodnikowi wiele zadań: -skupienie, -rozważanie możliwości, -przewidywanie, -wizualizację, -ocenę sytuacji, -abstrakcyjne myślenie, -planowanie.

Analiza partii szachów jest bliska analizie zadania z matematyki. Dlatego w roku matematyki warto wiedzieć, że wielu matematyków pasjonowało się szachami np. Bolesław Gleichgewicht, a wielu wybitnych szachistów odznaczało się zdolnościami matematycznymi np. Emanuel Laskor, Max Euwe, Michał Botwinnik. Cechy potrzebne szachiście również przydatne są przy wykonywaniu zawodów technicznych. Dlatego zachęcamy do udziału w zajęciach koła szachowego, które prowadzi u nas w szkole pan inż. Krzysztof Rajkowski- nauczyciel przedmiotów mechanicznych.

Skip to content