26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Clean up the World w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Nauczyciele języków obcych w październiku przygotowali imprezę szkolną poświęconą akcji „Clean up the World„. Było to jedno z kolejnych przedsięwzięć realizowanych przez ZST pod hasłem ” Podaj dalej … Drugie życie odpadów „. Uczniowie w formie prezentacji multimedialnych przedstawili przebieg tej akcji w Australii, Rosji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią tego wydarzenia w różnych zakątkach świata. Można było także obejrzeć teledyski i posłuchać piosenek nawiązujących do potrzeby ochrony środowiska naturalnego w różnych rejonach globu. Uczniowie zapoznali się ze słownictwem tematycznym oraz  przygotowali plakaty związane z tym wydarzeniem w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Podsumowaniem wydarzenia było zaznajomienie się z filmami na temat przebiegu akcji sprzątania świata w różnych krajach. Główne przesłanie stanowiło zachęcanie wszystkich do ochrony środowiska.

Skip to content