26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 3 września 2018 w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. O godzinie 8.30 wszyscy chętni uczestniczyli w mszy świętej w kościele św. Wacława. Po nabożeństwie spotkaliśmy się na placu szkolnym. Wśród wielu znamienitych gości nie zabrakło lokalnych władz oświatowych jak również przedstawicieli sektora przemysłowego. Tłumnie zgromadziła się także młodzież ciekawa nowości jakie przyniesie im rozpoczynający się kolejny okres nauki. W swoich przemówieniach goście nie szczędzili słów serdeczności i wskazówek jak z nową energią podejść do rozpoczynającego się roku szkolnego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt otwarcia nowego laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii pod patronatem Polskiej Grupy Energetycznej Energia Odnawialna (PGE EO). Zgromadzeni goście mogli podziwiać nowocześnie wyposażone stanowiska przygotowane do pracy w nowym roku szkolnym. Inną bardzo miłą informacją, którą Dyrektor szkoły podzieliła się ze zgromadzonymi to to, że uczennice z naszej szkoły, Martyna Kotwiła i Natalia Wosztyl w czasie wakacyjnym zdobyły medale na Mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce, wystąpiły w finałach mistrzostw świata juniorów w Tampere, a Martyna zdobyła brązowy medal. Na uwagę zasługuje fakt, że Martyna również  jest mistrzynią Polski seniorów na 200m, przy czym pobiła 56 letni rekord Polski Ireny Szewińskiej. Pani dyrektor nie omieszkała również wspomnieć, że w bieżącym roku szkolnym otworzymy 13 nowych oddziałów co jest rekordem w dotychczasowej historii szkoły. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Skip to content