26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Uczniowie uczą dzieci programować w Minecraft – czyli letnia Akademia Minecraft zakończona.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W miesiącu maju młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu uruchomiła zajęcia dla uczniów szkół podstawowych z bardzo popularnej gry Minecraft. Wykorzystując potencjał jej specjalnej wersji: Minecraft Education Edition pokazywali, jak można nauczyć się np. języka angielskiego, matematyki (klasy młodsze) oraz programowania (klasy starsze). Odwiedzili 6 szkół podstawowych z terenu Radomia (każda z nich mogła skorzystać z tej oferty, a na dodatek, jeżeli nie mogła nas przyjąć zapraszaliśmy na zajęcia do siebie). Przeszkolili około 300 uczniów z klas od 2 do 7.

Projekt polegał na tym, że młodzież z technikum informatycznego przygotowała różne scenariusze wykorzystania tej bardzo popularnej gry, aby dzieci mogły zobaczyć, że z jej pomocą można uczyć i nauczyć się słówek z języka angielskiego, podstawowych działań matematycznych, a także programować, czyli automatyzować pracę, która bardzo często zajmowała wiele minut/godzin.

Uczniowie szkół podstawowych jak i ich nauczyciele byli bardzo zadowoleni z zajęć, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie na zdjęciach.

Następna Akademia już w październiku.

Skip to content