26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Kolejny sukces Radomian na lekkoatletycznych arenach.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

20.02.2018 roku na Arenie Toruń zakończyły się zmagania najlepszych polskich lekkoatletów. Radomianka, uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu,  Martyna Kotwiła, która jest aktualną rekordzistką Polski juniorek na 200 m, potwierdziła swoją bardzo wysoką dyspozycje na Mistrzostwach Polski Seniorów. Przypominamy, że na swoim koronnym dystansie 200 m zdobyła srebrny medal uzyskując swój drugi życiowy rezultat. Ciekawostką jest to, że Martyna posiada 3 najlepsze wyniki w historii biegów halowych na dystansie 200 m w swojej kategorii wiekowej. Kolejnym medalem w biegu na 800 m pochwalić się może Patryk Kozłowski który poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie wynikiem 1:50:57 zdobył brązowy medal przygrywając jedynie z Adamem Kszczotem i Mateuszem Borkowskim. Dzień wcześniej Patryk rywalizował na dystansie 1500 m zajmując 5 miejsce. Na tych samych pozycjach uplasowali się kolejni reprezentanci RLTL ZTE Radom Mateusz Dębski na 3000 m i Patryk Adamczyk na 400 m. Wynik uzyskany przez Patryka zagwarantował mu udział w reprezentacyjnej sztafecie 4×400 m na 17 IAAF Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham.

Gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content