26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Udany występ naszych uczniów na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu doskonale zaprezentowali się toruńskiej publiczności na Halowych Mistrzostwach Polski. Reprezentanci klubu RLTL ZTE Radom, będący uczniami naszej szkoły wygrali klasyfikację  medalową zdobywając 6 medali. Co najważniejsze nasi faworyci nie zawiedli, a reszta naszej drużyny wyraźnie poprawiła swoje rekordy życiowe. Worek
z medalami otworzyła Martyna Kotwiła zdobywając brązowy medal na 60 m, a nazajutrz dołożyła złoto na 200 m ustanawiając nowy rekord Polski z doskonałym wynikiem 23,87 s. Jest to jej drugi rekord.

w ciągu 2 tygodni. Następnie Dawid Krzemiński zdobył złoty medal w trójskoku. Zdobyty medal jest pierwszym krążkiem uzyskanym w tej konkurencji w historii radomskiej  lekkiej atletyki. Chwilę po tym Krzysztof Turski zdobywając złoto na 800 m umocniła naszą drużynę w klasyfikacji medalowej. Olgierd Michniewski na 60 m przez płotki oraz Natalia Wosztyl na 400 m dorzucili po srebrnym medalu. Starty zawodników z naszej szkoły uzupełnili Jarosław Kucharski zajmując 8 miejsce na 1500 m oraz Jakub Maciaszczyk 15 miejsce na 60 m.  Nasza skromna ekipa licząca 7 osób zdobyła 6 medali, co jest historycznym wyczynem. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Skip to content