26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Nauczyciel ZST w Radomiu Łukasz Gierek jednym z ambasadorów międzynarodowego ruchu „Global Learning”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Global Learning to organizacja/ruch którego celem jest uczynić naukę przyjemną i globalną, w założeniu ambasadorzy będą pracować aby zaoferować nauczycielom na całym świecie platformę do wymiany poglądów i przemyśleń. Ruch nie jest finansowany. Global Learning to ruch skoncentrowany na projektach międzynarodowych. Każdy z ambasadorów uczestniczył w kilku międzynarodowych projektach i ma doświadczenie we współpracy międzynarodowej. Uczniowie Zespółu Szkół Technicznych wraz z nauczycielami opiekunami Łukaszem Gierekiem, Bożeną Czaplą, Mariuszem Utkowskim i Katarzyną Page uczestniczyli kilku międzynarodowych projektach tj. Human Differences, Climate Action, Poverty , SDGs Kids . Gdzie zdobywali doświadczenie i nawiązywali międzynarodowe kontakty.
 
Każdy projekt przygotowywany przez Global Learning będzie inny, bardziej uporządkowany i dodający trochę magii do poprzedniego.  Ambasadorzy Ruchu Global Learning wywodzą się z 6 kontynentów, łącznie będzie to 22 ambasadorów. Europę reprezentuje 7 osób wśród których jedną z nich jest nasz nauczyciel Łukasz Gierek.
 
Główne hasło/motto Ruchu Global Learning to “Wszyscy jesteśmy równi”, wszystkie działania ruchu wpisane są i mają związek ze zrównoważonymi celami rozwoju Unesco.
Ambasadorzy to wyróżniające się postacie europejskiej edukacji Microsoft Innovative Educator Experci (Łukasz Gierek), laureaci nagrody Global Teachers Prize, Google Certifed Teachers, Ambasadorzy Teach SDGs (Unesco), Apple Distinguished Educators.
 
Oto pełna lista ambasadorów:
Afryka:
– Sierra Leone: Miriam Mason-Sesay
– Nigeria: Ayodele Odeogbola
– Egipt: Soheir Zaki
– RPA/UK: Warren Sparrow
 
Azja:
– Japonia: Mio Horio
– Izrael: Karina Batat
– Indie: Paramjeet Dhillon
 
Europa:
– Austria: Susanna Jilka
– Belgia: Olivier Dijkmans
– Irlandia: Kate Murray
– Polska: Łukasz Gierek
– Portugalia: Manuela Valentim
– Hiszpania: Juan Luis Munoz Arbona
– Szwecja: Emma Nääs
 
Oceania:
– Australia: Margaret Simkin
– Nowa Zelandia: Rachel Chisnall
 
Ameryka Północna: 
– Kanada: Kaylyn Dorland, Jim Pedrech, Kristine Holloway
– USA: Michael Soskil, Michael Dunlea
 
Ameryka Południowa:
– Argentina: Jennifer Verschoor
Skip to content